V četrtek, 7. 3. 2024, so učenci 1. in 2. razreda obiskali varovance in varovanke Doma upokojencev Izola. Pripravili so jim kratek kulturni program, s katerim so jih želeli razveseliti ob Dnevu žena. In kaj je lepšega, kot če ženskam polepšajo dan ravno otroci? Vse prisotne je pozdravila in nagovorila Paolina Marc (2.a), ki je tudi pravnukinja ene od varovank doma. Učenka Ana Šarabon (2.b) je recitirala pesem Pesem za mamo od pisateljice Neže Maurer, učenci Ilija Šobot, Iris Frantar in Aurora Janjić pa pesem Mama od Ferija Lainščka. Otroški pevski zbor se je pod vodstvom učitelja Davida Gobba na kitari predstavil s pesmicami Moje roke, Trije korenjaki in Pedenjped ter s svojimi glasovi varovance popeljal v otroška leta. Učenci 1.b razreda so se oblekli v narodne noše in zaplesali na ljudsko pesem Ob bistrem potočku je mlin. Za konec so se otroci pridružili domskemu pevskemu zboru Metuljčice pod vodstvom zborovodje Janje Martinc in skupaj zapeli. Vzdušje je bilo čudovito, saj je medgeneracijsko druženje vedno recept za uspeh.