Vsaka vas ima svoj glas je vseslovenski nagradni natečaj, ki vsako leto poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednice Republike Slovenije, dr. Nataše Pirc Musar.

Tudi v preteklem šolskem letu so učenci PŠ Korte z veseljem puvele nəkəj pu kurtəžansko, tokrat na razpisano temo »Prijateljstvo nas osrečuje«. Strokovna komisija natečaja je prispevek z naslovom NƏRVEĆ JE VREDƏN AN PƏRJATU uvrstila med nagrajene prispevke in nas povabila na zaključno prireditev šolskega narečnega festivala, ki je potekal v petek, 06.10., na OŠ Muta.

Na Koroškem nas je pričakal topel sprejem, ogled znamenitosti Mute ter prijetno druženje ob narečni besedi. Veseli nas, da smo se prireditve lahko udeležili in okusili narečno pestrost slovenskega jezika. OŠ Muta pa se zahvaljujemo za enkratno doživetje, gostoljubje in čudovit dan, ki smo ga preživeli na drugem koncu naše čudovite dežele.

Duzna kan bomo šle šrajət pu kurtəžansko hlete?

Ana Dobrinčič Orbanić