V petek, 20. 10. 2023 smo se odpravili v Center šolskih in obšolskih dejavnosti na Medvedje Brdo, kjer so učenci spoznavali vesolje, se naučili uporabljati zvezdne karte, program Stellarium, rokovati s teleskopom, daljnogledom, opazovali Luno skozi teleskop, izdelovali v delavnicah po izbiri: zvezdne karte, planetarije, sončne ure, kamere obskure, kozmični koledar, mednarodno vesoljsko postajo, 3-d ozvezdja, modele Sonce-Luna-Zemlja, Lunine mene. Imeli so tudi orientacijski astro pohod, sprostitveno plezanje, izdelali so si astro pice z ozvezdji, bili super heroji na letečem astro kvizu…in še in še.., Bivanje je bilo prijetno in v sproščenem duhu so pridobili veliko novih izkušenj in znanj. Izdelke, ki so jih naredili, so odnesli domov.

»Ali lahko podaljšamo? Mi bi še malo ostali.« so izrazili preden smo se odpravili proti domu. Lepih vtisov in prijetno utrujeni smo se v nedeljo, 22. 20. 2023, v popoldanskem času vrnili v Izolo.

Alenka Doria P.