Že petič zapored smo na naši šoli obeležili praznik slovenskega športa z razstavo, ki jo je tudi tokrat pripravila učiteljica športa Greta Vatovec.

Letošnja razstava ima poudarek na minulih olimpijskih igrah v Parizu. V olimpijskih krogih so slovenski dobitniki medalj, zlati judoista Andreja Leški in športna plezalka Janja Garnbret ter srebrni jadralec Toni Vodišek, prav tako pa so svoj prostor v olimpijskih krogih dobili paraolimpijci zlati strelec Franček Gorazd Tiršek in pa bronasta lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič.

Poleg dobitnikov medalj so na razstavi predstavljeni tudi športniki, ki so v letošnjem letu dosegli večji uspeh v svoji športni panogi. To so Nika Prevc, Kristjan Čeh, kanuisti na divjih vodah Hočevar, Božič in Savšek, ne gre pa brez naših dveh vrhunskih kolesarjev Rogliča in Pogačarja ter naše nogometne in odbojkarske reprezentance.

Prav tako nas razstava spomni, da sta letos svoji izjemni športni karieri zaključila smučarski skakalec Peter Prevc in dolgoletni kapetan košarkarske reprezentance Goran Dragič.

Na razstavi lahko opazimo tudi časopisni članek z učiteljico Greto, ki je nastal, ko jo je ob njenem obisku olimpijskih iger, srečal novinar Dnevnika in z njo naredil intervju, kjer piše tudi o naši šoli in naših uspešnih učencih športnikih.

Posebni del razstave pa letos predstavlja vitrina, kjer je razstavljen olimpijski dres bivšega učenca naše šole Boruta Mačkovška, ki je z rokometno reprezentanco na olimpijskih igrah dosegel odlično četrto mesto. Borut trenutno igra v madžarskem klubu Pick Szeged, vendar se vedno rad oglasi na šoli, ko pride domov v Izolo.

Vsem učencem želimo, da bi imeli praznik športa vsak dan, da bi se veliko gibali na svežem zraku in bili uspešni v tistih športnih panogah, ki so jih izbrali za svoje.