Projekti v sodelovanju z občino Izola

ODDELKI Z DODATNO ŠPORTNO PONUDBO V OSNOVNIH ŠOLAH

V šolskem letu 2024/2025 bo na Osnovni šoli Vojke Šmuc Izola in na podružnični šoli v Kortah skupaj 19 oddelkov od 1. do 5. razreda. Pripravili smo program športnih vsebin, kjer bi po eno (1) šolsko uro poleg učitelja razrednega pouka v posameznem oddelku poučeval tudi športni pedagog. Naloga športnega pedagoga je, poleg izvajanja vsebin športa v okviru Učnega načrta športa v šolski telovadnici, tudi izvedba vsebin v drugačnih organizacijskih oblikah (šola v naravi, športni dnevi …).

Dejavnosti pri pouku športa v 1. triletju temeljijo na temeljenjih vsebinah in učenju skozi igro. Med izvedbo vsebin učenci poglabljajo znanja, ki so predpisana v učnem načrtu za šport. Športni pedagog pri uvajanju vsebin poskrbi tudi za vnos novih in zanimivih vsebin, ki niso del učnega načrta športa.

Delo dodatnega učitelja, športnega pedagoga, pri izvedbi ur športa v 1. triletju, je priložnost, da učencem poglobljeno predstavi različne vsebine in navduši otroke z različnimi športnimi dejavnostmi ter razvija njihove gibalne sposobnosti.

Dodatne vsebine, ki jih bomo v šolskem letu 2024/2025 ponudili pri urah športa, bodo nadgrajevale obstoječe vsebine ter otrokom ponujale nova športna znanja. Nova športna znanja smo v aktivu športnih pedagogov izbrali tako, da otrokom predstavimo lokalne športne površine, objekte in z njimi povezane športne discipline in jim tako povečamo gibalno kompetentnost. Zaradi pomanjkanja snega na Primorskem smo izbrali tudi vsebine na snegu, ker so po opažanjih otroci »željni gibanja na snegu«. V okviru pouka bi za prvo triletje izvedli enake vsebine, ki bi nadgrajevale obstoječ program športa v osnovni šoli. Vsebine bi diferencirali glede na starostno kategorijo in gibalne sposobnosti učenk in učencev.

Učitelja športa, ki bosta izvajala pouk športa skupaj z razrednikom pri eni šolski uri v oddelkih od 1. do 5. razreda, sta Karmen GEC in Greta VATOVEC.

ZELENE JAVNE INSTITUCIJE

1. 9. 2020 smo podpisali Zeleno listino, s katero smo se skupaj z Javnim podjetjem Komunala Izola in Občino Izola vse javne institucije zavezale k skrbi za urejeno, čisto Izolo. S tem smo postali nosilci trajnostnega razvoja Občine Izola. Z ustanoviteljico in Komunalo Izola zgledno že več let sodelujemo pri skrbi za okolje, namen projekta Zelene javne institucije pa je še bolj sistematično povezati aktivnosti in deležnike pri izvajanju vsebin za ohranjanje okolja.

Koordinatorica projekta na šoli bo pomočnica ravnatelja Veronika ZUBIN.

PROJEKTI ZA ZAGOTAVLJANJE VARNOSTI

Osnovne šole v Izoli že vrsto let sodelujemo z Občino Izola glede zagotavljanja varnosti naših učencev. Projekti so opisani v poglavju Zagotavljanje varnosti učencev.