V ponedeljek, 5. 2. 2024, smo Kortežani obiskali Ljubljano. Ogledali smo si Šolski muzej, kjer smo spoznali zogdovino šolanja na slovenskih tleh. Skozi učno uro smo občutili, kakšno je bilo šolanje naših dedkov in babic. Pred poukom smo si oblekli halje in brezrokavnike. Ogledali smo si tudi stalno razstavo, ki je obogatena z interaktivnimi vsebinami. Videli smo učilnico iz leta 1973.

Po ogledu muzeja smo se sprehodili do Prešernovega trga in si ogledali spomenik Francetu Prešernu. Ob spomeniku smo obeležili Prešernov dan. Spomnili smo se, kdo je bil Prešeren in zakaj je za Slovence pomemben.

Med sprehodom po trgu in okolici smo opazovali tudi Ljubljanski grad, prečkali Tromostovje in se ustavili na Kongresnem trgu. Polni zanimivih vtisov smo se z avtobusom vrnili v Korte.

Učiteljice PŠ Korte